لامپ روسیه سوریه پوتین استفاده عملیات نظامی

لامپ: روسیه سوریه پوتین استفاده عملیات نظامی پایگاه هوایی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ۲ عامل افزایشی در بازار ارز + ۴

۴ عامل متفاوت بنیادی در کنار ۲ متغیر روانی دست به دست هم دادند تا قیمت دلار در بازار غیررسمی، رکورد تازه ای را ثبت کند. به گفته فعالان، روز گذشته، ارزش دلار ت

۲ عامل افزایشی در بازار ارز + ۴

۴ +۲ عامل افزایشی در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

۴ عامل متفاوت بنیادی در کنار ۲ متغیر روانی دست به دست هم دادند تا قیمت دلار در بازار غیررسمی، رکورد تازه ای را ثبت کند. به گفته فعالان، روز گذشته، ارزش دلار تا ساعت ۳ بعدازظهر در معاملات پشت خطی بالای ۶ هزار و ۳۰۰ تومان قرار داشت. بازیگران ارزی، مرزشکنی قیمت حواله درهم، زیاد کردن ارزش شاخص ارزی در بازارهای همسایه، توقف پیش فروش سکه در سررسید ۶ ماهه و عوض کردن نوع قیمت گذاری ارزهای مرکز مبادلات در ابتدای روز را از جمله عوامل بنیادی دانستند که در انتظارات معامله گران و رشد قیمت دلار تاثیر داشت.

در کنار این، هیجانات در اطلاع رسانی قیمتی همراه با جوسازی روانی اطراف احتمال خروج آمریکا از برجام دو عامل دیگری بودند که در نوسانات قیمتی اثر گذاشتند. یکی از نمونه های هیجان سازی آن بود که ساعت یک بعدازظهر روز گذشته بعضی کانال های غیرمعتبر قیمت دلار را بالای ۶ هزار و ۷۰۰ تومان عنوان کردند؛ این درحالی بود که در آن مقطع زمانی، بعضی دلالان حاضر بودند این ارز را با قیمت ۶ هزار و ۱۰۰ تومان عرضه کنند.

۲ عامل افزایشی در بازار ارز + ۴

به طور کلی دلالان مختلفی نیز عنوان کردند، قیمت دلار در بازار حتی تا ساعت ۴ بعدازظهر به بالای ۶ هزار و ۴۰۰ تومان نرفت. بنابراین در شرایطی که معاملات بازار حالت غیررسمی دارد، بعضی کانال ها نیز تلاش می کنند با درج قیمت های اشتباه بازار را هیجانی تر کنند. یکی از نکات مهم بازار روز گذشته آن بود که بعضی معامله گران اعتقاد داشتند شکست مرز ۶ هزار و ۵۰۰ تومانی می تواند منجر به موج دوم زیاد کردن قیمت دلار در روز جاری شود. به نظر می رسد این کانال ها قصد داشتند با ذکر قیمت هایی که بالاتر از مرز ۶ هزار و ۵۰۰ تومان بود، بازار را آماده ورود تقاضاهای زیاد و جدیدتر کنند. در این شرایط، توصیه ای که بعضی فعالان بر آن همچنان تاکید دارند آن است که حجم معاملات در بازار غیررسمی چندان اوج نیست و ممکن است با براق شدن فضای معاملاتی میزان هیجانات قیمتی نیز تا حدی کم کردن پیدا کند. به نظر می رسد در حال حاضر ریسک انجام معامله در فضای غیررسمی نیز تا حدی روی قیمت دلار بازتاب پیدا کرده هست؛ در این شرایط، به گفته بعضی کارشناسان بازگشت بازار به فضای عادی با نظم و انضباط زیاد می تواند به مدیریت قیمت ها کمک کند.

روز گذشته، همزمان با رشد قیمت ها در بازار غیررسمی، سکه تمام بهار آزادی نیز مرز دو میلیونی را پشت سرگذاشت. روز شنبه، سکه با ۱۳۰ هزار تومان زیاد کردن به قیمت ۲ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید. سکه پیش از این چنین سطح قیمتی را تجربه نکرده بود و این میزان زیاد کردن نیز تنها در آخرهای بهار۹۲ تجربه شده است بود. در این میان، عده ای توقف پیش فروش سکه در سررسید ۶ ماهه را دیگر عاملی دانستند که در زیاد کردن قیمت ها اثرگذار شد. افزون بر این، بعضی فعالان عنوان کردند، انتظارات معامله گران داخلی نسبت به روند اونس بدبینانه نیست و حتی بعضی انتظار رشد قیمت طلای جهانی به بالای هزار و ۴۰۰ دلار را دارند.

۴ عامل متفاوت بنیادی در کنار ۲ متغیر روانی دست به دست هم دادند تا قیمت دلار در بازار غیررسمی، رکورد تازه ای را ثبت کند. به گفته فعالان، روز گذشته، ارزش دلار ت

در واقع، می توان گفت حداقل از سمت بازارهای جهانی نیز انتظارات معامله گران داخلی به گونه ای نبوده است که مانعی جهت خرید آن ها ایجاد کند. در کنار زیاد کردن قیمت سکه تمام، روز شنبه نیم سکه نیز مرز یک میلیونی را پشت سر گذاشت. دیروز نیم سکه با ۵۰ هزار تومان زیاد کردن به قیمت یک میلیون و ۱۰ هزار تومان رسید.

رفت و برگشت قیمت ها در مرکز مبادلات؟

روز گذشته، شایعه ای در میان معامله گران ارزی پیچیده بود که بانک مرکزی در ساعات ابتدایی نخستین روز هفته قیمت زیاد ارزهای مبادله ای را به طور چشم گیری زیاد کردن داده هست. البته علی رغم این صحبت ها، قیمت دلار روی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان باقی مانده و یورو نیز افت جزئی را تجربه کرده بود. ولی قیمت پوند بیش از هزار تومان اوج رفته بود و قیمت درهم نیز بالای ۲۰۰ تومان زیاد کردن را نشان می داده هست. محاسبات نشان می داد که بر اساس قیمت این ارزها، بهای دلار به ۵هزار تومان می رسید. با این حال در میانه روز شنبه قیمت هایی که بر تابلوی مرکز مبادلات ثبت شده است بود، زیاد حکایت از کم کردن قیمت ها داشت. در این میان، اسکرین شات هایی در اینترنت منتشر می شد که نشان دهنده تفاوت قیمت های صبح روز شنبه بانک های مرکزی با قیمت های ظهر بود.

۲ عامل افزایشی در بازار ارز + ۴

عوامل برونی در زیاد کردن قیمت ها

روز گذشته سه عامل بیرونی نیز در رشد قیمت دلار در بازار غیررسمی نقش داشتند. دو عامل اول مربوط به بازارهای برون مرزی بودند. به گفته فعالان، روز گذشته ارزش دلار در بازار هرات افغانستان در آستانه مرز ۶ هزار و ۳۰۰ تومان قرار داشت. قیمت این ارز در بازار سلیمانیه عراق یک گام بالاتر از بازار هرات نیز وارد کانال ۶ هزار و ۳۰۰ تومان شده است بود. عده ای از بازیگران ارزی، رشد قیمت دلار در این بازارها را سیگنال انتظاری به معامله گران بازار داخلی دانستند. با این حال، بازار روز گذشته توصیه جالبی داشت. بر اساس گفته های بعضی فعالان در ابتدای روز ارزش دلار در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران پایین تر از بازارهای همسایه بود ولی در ساعات انتهایی روز بعضی عنوان کردند حتی قیمت در بازار داخلی بازارهای همسایه رفته است.

عامل برون مرزی دومی که در رشد قیمت بازارهای غیررسمی اثر داشت، رشد قیمت حواله درهم بود. خبرها حکایت از آن داشت که ارزش حواله درهم روز گذشته از مرز روانی هزار و ۷۰۰ تومان عبور کرد و در مقطعی حتی به آستانه هزار و ۷۵۰ تومان رسید. بر اساس سطوح قیمتی درهم، معامله گران داخلی انتظار داشتند که ارزش دلار به بالای ۶ هزار و ۳۰۰ تومان برود. عامل آخری که در رشد قیمت در بازار داخلی موثر بود، اثر روانی قطع پیش فروش سکه بود. بعضی معامله گران با جوسازی اطراف این اتفاق، احتمال قطع پیش فروش سکه در سایر سررسیدها را نیز برجسته کردند.

۴ عامل متفاوت بنیادی در کنار ۲ متغیر روانی دست به دست هم دادند تا قیمت دلار در بازار غیررسمی، رکورد تازه ای را ثبت کند. به گفته فعالان، روز گذشته، ارزش دلار ت

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | روز گذشته | قیمت بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs